Konfirmationer i september

Ved konfirmationerne er der kun plads til de enkelte familier og deres indbudte. Det er i år ikke muligt at aflevere konfirmandtelegrammer mm. i sognegården. 

12. september kl. 9.00
Thor Fig Andersen, Vesterbakke20
Rune Bengtsen, Drosselvænget 4
Thomas Christian Samsø Jensen, Buskmosevej 37
Mathias Josupeit, Skræddergade 5
Oliver Yang Larsen O'Driscoll, Gartnervænget 2a
Kewin Christoffer Poulsen, Gartnervænget 2b
Alexander Tychsen, Nybølnorvej 10

12. september kl. 11.00
Line Emilie Wolf Andersen, Vemmingbundvej 18
Cecilie Striib Galthen, Højløkke 27
Signe Bladt Jørgensen, Engelshøjgade 10, Sønderborg
Bastian Bladt Jørgensen, Engelshøjgade 10, Sønderborg
Sisse Kaufmann, Ringridervej 8
Fie Hentze Lehmann, Skovparken 4, Egernsund
Leanna Melinda Nielsen, Vesterdalen 2
Mille Odgaard-Paulsen, Fasanvænget 4
Mathilde Elisa Kirkegaard Petersen, Slotsvej 10
Caroline Witthøft Sørensen, Sletmarken 53
Camilla Claré Hansen, Arnkær 7
Cæcilie Juhl Holler Westergaard Teichert, Ryttervænget 16, Sønderborg
Josefine Salting Nielsen, Vesterdalen 4

19. september kl. 9.00
Mikkel Andreasen, Møllegade 50
Elias Alexander Bro Killemose, Jørgensby 4
Bastian Hilmer Lehrfeld, Storegade 11
Sebastian Dall Lindgreen, Lillekobbel 14
Jakob Boesen Nielsen, Møllebakken 16
Benjamin Hagensen Petersen, Dyntvej 78A
Niklas Nannsen Petersen, Nejs Bjerg 31
Thomas Thomsen, Vandstedbækvej 3
Emil Winther, Gl. Færgevej 87, Gråsten
Oliver Meilandt Jacobsen, Pileløkke 24
Mads Fruelund Larsen, Brombjerg 87

19. september kl. 11.00
Frida Lund Banke, Farverløkke 71
Anna Hye-Ji Elgaard Ebbesen, Solskrænten 21
Bianca Svanhild Hoel, Skovparken 17, Egernsund
Mie Møller Krogh, Brombjerg 13
Frederikke Solveig Cramer Petersen, Dannevirkevej 9a, Dybbøl
Isabel Steffani Marquardt Sørensen, Skovparken 44, Egernsund
Marcus Møller Brønk, Degnevænget 17,1th
Lucas Skade, Kegnæs

26. september kl. 9.00
Sander Schultz Boisen, Bakkevænget 12
Nicolai Jørgen Christian Hannemann, Vibevej 1
Frederik Lysdal Johannsen, Lyshøj 16, Gråsten
Alexander Kranz, Egeskovvej 20
Mads Staack Pomylkala, Pileløkke 17
Mads Christensen Riis, Stenvej 12, Rinkenæs
Noah Agerley Thomsen, Møllegade 83
Hans Nielsen Tychsen, Dyntvej 71
Erik Svanberg, Nørregade 18
Emil Friis Pedersen, Østervænget 6, Nybøl
Lasse Rasmussen, Farverløkke 5, Kværs
Markus Sostack, Mølby 17, Sønderborg

26. september kl. 11.00
Anne Fangel Cordes, Dyntvej 64
Frederikke Holm, Redstedsgade 11, Sønderborg
Eline Kristine Lyck Lei, Overballe 15
Sisse Reitz Lumbye, Højløkke 22
Alberte Munk Møller, Nejs Bjerg 37e
Andrea Gellert Nielsen, Toften 6
Cecilie Nielsen, Nejs Møllevej 8
Helena Koschmieder Hesselholt Pedersen, Møllebakken 16
Mie Højgaard Rønnov, Kirkegade 19
Thea Siig Therkildsen Svendsen, Allegade 7
Precious Janna Uddin, Mejerivej 22
Josefine Brandgaard, Bustrupvej 60, Dybbøl