Konfirmationer

  • Der var konfirmationer i Egernsund Kirke, søndag d. 7. maj og i Broager Kirke, Store Bededag d. 12. maj og lørdag d. 13. maj.
Egernsund Kirke, søndag d. 7. maj kl. 11.00
Konfirmander fra Egernsund undervist i Broager og konfirmeret af Stefan Klit Søndergaard

Jonas Albæk Andersen, Teglparken 54
Niklas Dreier, Benediktesvej 100
Louise Krogh Duus, Benediktesvej 68
Sebastian Eskildsen, Engvej 20
Jasmin Hansen, Fyrtårnsvej 7
Cecilie Marie Jensen, Lågmajvej 2
Celine Ruth Nowak, Lågmajvej 5

Broager Kirke, Store Bededag d. 12 maj kl. 9.00
Konfirmeret af Tina Iversen
Francesca Bianca Bucelea, Kirkegade 2b
Benjamin Christensen, Tværvej 4
Mike Christensen, Kirkegade 15
Alexander Claré Hansen, Nejs Bjerg 12
Sidsel Lambertsen Hansen, Østerhøj 1
Julie Jensen, Midtballe 14
Lukas Karstensen, Østergade 16
Kamilla Lakjer, Bakkevænget 16
Ole Ravnholt Lehrfeld, Nederballe 9, Skelde
Nikolai Wolff Neumann, Overballe 9 Skelde
Louise Nørgaard Laursen, Klør-Fire 5
Romano Anders Nielsen, Vesterdalen 2
Emilie Nør-Hansen, Nejs Bjerg 65
Aron Cordes Scharff, Østerbakke 16
Nanna Leman Therkelsen, Padborgvej 43, Padborg
Cecilie Wollbrink, Overballe 25a, Skelde

Broager Kirke, Store Bededag d. 12 maj kl. 11.00
Konfirmeret af Stefan Klit Søndergaard

Maria Andreasen, Møllegade 50
Mikkel Andreassen, Ørstedsgade 3
Emily Philipsen Andresen, Dyntvej 120
Julius Bock, Vesterbakke 7
Asbjørn Christiansen, Skodsbølvej 7
Kathrine Menzer Ecklon, Rødevej 3, Iller
Caroline Hansen, Nattergalevej 3
Malthe Jäger Hansen, Storegade 26
Oliver Smidt Hansen, Nejs Bjerg 55c
Ida Holdt Jensen, Vinkelvej 8
Aske Bernholm Johannsen, Sletmarken 57
Jonas Rose Midtgaard, Illervej 28
Bjørn Pawlik, Østerled 15
Jacob Jehn Dedenroth Pedersen, Brombjerg 81
Melissa Brogaard Petersen, Tingvej 1, Nybøl
Annemette Helming Ritter, Nederballe 11, Skelde
Christian Uebel Søndergaard, Vestergade 36
Princess Zenab Uddin, Mejerivej 22
Mikkel Ørvik, Møllegade 75

Broager Kirke, lørdag d. 13. maj kl. 10.30
Konfirmeret af Stefan Klit Søndergaard

Emma Smidt Asmussen, Nejs Bjerg 15 / Augustenborg Landevej 9
Kevin Lau Christensen, Østermarken 7
Keven Clausen, Æblehaven 17
Andreas Ravnholt Cramer, Mejerivej 15
Nicklas Sung Elgaard Ebbesen, Solskrænten 21
Trine Gissel Gross, Nejs Bjerg 17
Dittemarie Hansen, Nejs Bjerg 55d
Lasse Hansen, Dyntvej 87
Nikolaj Zimmer Hansen, Nejs Bjerg 13
Frederik Iwersen, Palmose 3, Dybbøl
Benjamin Jensen, Løngang 37a, Sønderborg
Nikolaj Travnicek Jessen, Drosselvænget 24
Christoffer Josupeit, Skræddergade 5
Mathias Lehmann-Poulsen, Kalvetoft 12, Ullerup
Emma Sostack Lindblad, Højløkke 31
Sofie Gellert Nielsen, Toften 6
Mille Christensen Paulsen, Møllegade 4
Emilie Kirkegaard Petersen, Slotsvej 10, Iller
Julie Staack Pomykala, Pileløkke 17
Anna Nosiphiwe Tsitsa Schrøder-Jørgensen, Broagermark 6
Iben Nicole Schøne, Mariehøj 10
Thomas Sibbesen, Smøl 5
Tobias Sibbesen, Smøl